[Ulver, Goat, Dead Can Dance, Toe]

Ulver’in 2012 albümü Childhood’s End’den Beau Brummels Magic Hollow… Norveç muhteşemi Ulver, 1960’lı yılların saykodelik pop şarkılarını yorumluyor bu albümde. Geçen yıl çıkardıkları War of the Roses ile, klas hareketin tillahını yapmış Ulver, bu kez gözden kaçmış şarkılara can veriyor. Aileleriyle çocukken dinledikleri ve zamanla kendilerinde fetiş haline gelmiş şarkılar. The 13th Floor Elevators, Electric Prunes, Jefferson Airplane, The Pretty Things, Bonniwell’s Music Machine, United States of America ve diğerleri.

Ulver – Magic Hollow (from Childhood’s End) from Kscope on Vimeo.

———————————————————

Goat’un Ağustos 20’de çıkacak albümünden. İsveç’in kırsalında Korpolombolo namlı bir köyde yapayan grup elemanlarının yaşadığı bölge, yüzyılalrdır, yerleşimcilerinin voodoo yaptığı söylencesiyle ünlü. Köye asırlar önce gelen bir hekimin etkisiyle çıkan söylentiyi sonrasında sahiplenen köylüler, madem bu kadar söylenti var bari gerçekten yapalım, düşücnesiyle, çeşitli kara büyü pratiklerine merak salmış. Lakin Hristiyanlar bölgeye geldiklerinde köylüler bu alışkanlıkları nedeniyle yakılmışlar. Goat ise, bu geleneği sürdürdüğünü belirtiyor.

————————————————————————————–

Dead Can Dance, 16 yıl aradan sonra geri dönüyor. Albüm beklentilerdeki gibi muhteşem değil ancak, yine de dünya değiştirtiyor.

DeadCanDance.com

—————————————————————————————

Japon math rock grubu Toe, bu yıla kadar sadece Hong Kong, Malezya, Singapur ve Japonya’da biliniyordu. Sonunda Avrupa da kendilerini keşfetti. Önümüzdeki kış Avrupa’da turneye çıkacak akılalmaz güzellikte müzik yaptığına inandığımız Toe’nin yeni kısa albümünden…