Malezya’dan bir screamo grubu, ne gereği varsa, Piri Reis namını almış. Biz de, yine ne gereği varsa, cevabını bildiğimiz bir soruyla kendilerini aradık, Kadıköy’den Malezya’ya telefon indirimliydi. Gençler, grup adına vokalist Mira Sutan yani, isimlerini Piri Reis olarak seçmelerinin nedenini tüm dünyanın tanıdığı ve saygı duyduğu Osmanlı denizcisi ve kartografı olmasının yanı sıra, zamanının ötesindeki hayal gücüyle çizdiği harita ve ismin Malezya musiki camiası için özgünlüğü şeklinde belirtti.

Piri Reis’in etkilendiği gruplar, Avrupa screamo hardcore sahnesinin has elemanlarından Triztan Tzara,  Louise Cyphre , June Paik & La Quiete ve Amerikanya hardcore camiasından Orchid , Neil Perry , Saetia & Jerome’s Dream.

Bakınız, bizler asabı bozuk insanlarız. Öfkesizleri artık iyice sevmez olduk, öfkesizlik, ağzını bozmadan konuşmak, şerefsizlik halini aldı gözümüzde. Zor günlerde hardcore, öfke ve haykırış. Kendinize gelin. Asabi bir hardcore konserinde gibi, ayakta kalın. [Nations on Fire dinleyenler bilir.]