14 Kasım Pazartesi     

“Türk Sineması 97 Yaşında” – TÜRVAK

14.00 “Türk Sineması’nda İstanbul”/ Necip Sarıcı

15.30 “Türk Sinemasında Dublaj” / Necip Sarıcı (Yönetmenin katılımıyla)

17.00 “Türk Sinemasında Sansür” / Behiç Ak (Yönetmenin katılımıyla)

18.30  Usta’ya Saygı : Ö. Lütfi Akad

Hudutların Kanunu

Sunum : Zahit Atam

(Giriş ücretsiz)

Ghetto

21.30 Açılış Konseri : “I Solisti di Montemarano

Güney’den Tarantella şarkıları ve dansları (İtalya)

(Biletler: www.biletix.com)

15 Kasım Salı  

Ghetto

21.00 “Freedom Express

16 Kasım Çarşamba  

Mustafa Kemal Kültür Merkezi

20.00 “Dünya Flamenko Günü”: Andres Marin  “Op. 24” (İspanya)

Dans  Andrés Marín,  Şarkılar Enrique Soto,

Gitar Salvador Gutiérrez

(Biletler: www.biletix.com)

17 Kasım Perşembe    

Pera Palas

18.30 Söyleşi : “Ülkü Tamer’le İstanbul’un Şiiri” (Doğan Kitap işbirliğiyle)

Haymatlos

22.30     Konser : “Latino y Ladino” Zeynep Arabacıoğlu                                

18 Kasım Cuma          

Pera Müzesi

17.00 “50. Yılında Sinemamızda Göç” Tunca Arslan

17.30  Film : “Karakafa” / Korhan Yurtsever

19.00  Panel : “Sanat ve Çokkültürlülük

Martin Greve (Almanya), Fırat Güllü,

Eugene Schoulgin (Norveç),

Korhan Yurtsever, Yön: Vecdi Sayar

19 Kasım Cumartesi    

Mefisto

17.00 Söyleşi : İlhan Eksen – “İstanbul’da Bir Nihavent Tango”

Akbank Sanat

20.00 Ferenc Liszt’in 200. Doğum Yıldönümü – Onuruna Resital – Adrienne Hauser (Macaristan)

Garajistanbul

21.00 “Freedom Express

21 Kasım Pazartesi    

Pera Müzesi

18.30 Söyleşi : Timur Selçuk – “30. Ölüm Yıldönümünde Münir Nurettin Selçuk’u Anıyoruz”

Nardis

21.30 Mehtap Meral “Aşk”

22 Kasım Salı            

Küçük Sahne

17.00 Yazarlığının 50. Yılında Üstün Akmen

Yıldız Kenter, Prof. Mesut Önen, Ali Poyrazoğlu, Dilek Türker

18.00 Panel: “Demokrasi ve Sanat”

Lemi Bilgin, Cuma Boynukara, Yücel Erten,

Ayşenil Şamlıoğlu, Yön : Üstün Akmen

20.00 Tiyatro : “Elma Hırsızları” Faruk Erem – Memet Baydur (Ankara Devlet Tiyatrosu)

M.Baydur’un Ölümünün 10. yılı anısına

Fransız Kültür Merkezi

20.30 Konser : “Hradcany” (Fansa – İran)

Serge Adam, Philippe Botta, David Venucci, Bijan Chemirani

23 Kasım Çarşamba

Koç Üniversitesi Araştırma Merkezi

(Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile)

18.00 Söyleşi : “Evliya Çelebi’den Günümüze Seyyahlar ve Kültürlerarası Diyalog

Nazım Alpman, Ahmet Doğan, Ersin Kalkan, Hülya Vatansever, Özcan Yurdalan

19.30 Film: “Altın Yollar : Evliya Çelebi’nin İzinde”

Özdem Petek

Alt

22.30 Konser : “Dikkat Flamenko !”

24 Kasım Perşembe

İstanbul Modern

“Sinemamızda Çokkültürlülük”

14.00  “Yaşamın Sürüklediği Yerde – Erol Güney’in Öyküsü” / Banu Bredermann

(İngilizce altyazılı)

Çok Kültürlü Avrupa Sinemaları: İspanya”

16.00 “Barcelona, Bir Harita” / Ventura Pons (Katalan)

“Sinemamızda Çokkültürlülük”

18.00 “Öteki Kasaba” / Nefin Dinç (İngilizce altyazılı)

19.00 “Pera Güzeli” / Soner Sevgili (İngilizce altyazılı)

25 Kasım Cuma       

İstanbul Modern

“Sinemamızda Çokkültürlülük”

14.00 “Dostluğu Hatırlamak” / Sevinç Yeşiltaş (Türkçe- Ermenice, İnglizce altyazılı)

Çok Kültürlü Avrupa Sinemaları: İspanya”

16.00 Film : “Obaba” / Montxo Armendariz (Bask – İngilizce alt yazılı)

Maya Sahnesi

20.30 Tiyatro : “Üstü Kalsın” (Tiyatro Gerçek)  

21.30 Söyleşi : Atilla Birkiye, Hakan Gerçek

“Şiirden Sahneye : Cemal Süreya”

26 Kasım Cumartesi

İstanbul Modern

“Sinemamızda Çokkültürlülük”

14.00 “Kardeş Nereye? : Mübadele” / Ömer Asan (Yunanca-Türkçe, İngilizce altyazılı)

Şermola Performans

19.00 Söyleşi : “İran Edebiyatından bir Usta: Sadık Hidayet / Hülya Soyşekerci

20.30 Tiyatro : “Buka Leki / Plastik Gelin” (Kürtçe, Türkçe üstyazılı) DestAr-tiyatro

Nardis

22.30  Caz : Meltem Ege Quintet

Haymatlos

22.30 Konser : Birsen Tezer

27 Kasım Pazar       

İstanbul Modern

“Sinemamızda Çokkültürlülük”

14.00 “7 Avlu” / Semir Aslanyürek (yedi dilde, Türkçe altyazılı)

Çok Kültürlü Avrupa Sinemaları : İspanya

16.00 “Marangozun Kalemi” / Anton Reixa (Galiçya – İngilizce alt yazılı)

18.00 “Faust 5.0” / Isidro Ortiz, Alex Ollee, Carlos

Padrissa (İspanyolca, İngilizce altyazılı)

Kumbaracı 50

18.00 “Sen Balık Değilsin ki” / Mihran Tomasyan

“Manken” /Talin Büyükkürkciyan

28 Kasım Pazartesi 

Arte İstanbul Sanat Galerisi

19.00 Söyleşi : “Bienal’ler, Fuarlar, ‘Trend’ler”

Haymatlos

22.30  Gevende & Spinifex (Hollanda)

29 Kasım Salı           

Pera Müzesi

18.00 Söyleşi : Ayşe Kulin

19.00 Film : “Turkish Passport” / Burak Arlıel (Yönetmen ve “Türk Pasaportu”nun yaşayan Kahramanlarının katılımıyla)

Nardis

21.30 Caz : Sorin Zlat Trio

Sorin Zlat (piyano), Cojanu Constantin-Razvan (bas), Laurentiu Zmau (davul) (Romanya)

30 Kasım Çarşamba

Kumbaracı 50

20.30 Dans Tiyatrosu : “Festival Sensin !”

İlyas Odman – Aslı Bostancı

Sakman Club

22.30 Konser : Çiğdem Erken 

“Kız Kafasıyla Tiyatro Şarkıları”                      

Not : Tüm söyleşilere giriş ücretsizdir. İstanbul Modern’deki film  gösterilerine giriş Müze bileti iledir. (Perşembe ücretsiz giriş) Diğer etkinliklerin bilet fiyatları için lütfen mekanların web sitelerini ve biletix’i ziyaret ediniz.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someonePrint this page